В рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах 05.05.2022 в режимі он-лайн через платформу Teams відбулася зустріч українсько-угорської Робочої групи з питань охорони якості води. Від української сторони участь прийняли Олександр Балега – перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, керівник української частини Робочої групи та експерти – спеціалісти Інспекції і Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, з угорської сторони – Йожеф Вереш – представник Верхнє-Тисайської Дирекції водного господарства, керівник угорської частини Робочої групи та угорські експерти.
Відповідно до плану роботи були обговорені питання оцінки якості поверхневих вод транскордонної ділянки р. Тиса за 2021 рік, стан виконання діючого Регламенту по співробітництвуі, питання подальшої співпраці та стан реалізації спільних проектів, поданих в рамках Програми транскордонного співробітництва HUSKROUA ENI CBC 2014-2020.
Зокрема йшлося про те, що в рамках Програми Урядова адміністрація області Саболч-Сотмар-Берег у партнерстві з Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області, Агентством “EUROPOLIS” та об’єднанням Трансільванських Карпат реалізує проект «Екологічна оцінка басейну Верхньої Тиси з метою розбудови мережі моніторингу та розробки Плану дій щодо захисту природних цінностей» “Ecological Assessment of Upper-Tisa River Basin to Develop the Monitoring Network and to Create an Action Plan to Protect Natural Values” (HUSKROUA/1702/6.1/0029, project acronym: ETIMA).
Однією з головних цілей проєкту є отримання інформації про якість поверхневої води й екологічний стан Верхньої Тиси та її приток. З цією метою в травні-жовтні 2021 року проведено 6 відборів проб води річки Тиса та її приток у 43 визначених створах на території Угорщини, Румунії та України. На території України визначено 24 місця для проведення відборів проб води ( 18 – р.Тиса та 6 – притоки), на території Угорщини 14 місць (7 – р. Тиса, 7 – притоки) на території Румунії 5 (притоки). Проби на території України відбиралися Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області, на території Угорщини та Румунії відбиралися Урядовою адміністрацією області Саболч-Сотмар-Берег та передавалися Інспекції для проведення інструментально-лабораторних досліджень. Результати досліджень передані Головному партнеру для підготовки Звіту про якість води. За результатами робочої зустрічі підписано відповідний Протокол.